Podporujeme

Bojová škola kouzel Erethizon

fantasy hra založená na 2D grafice
 


Specifikace projektu:

Záčetek vývoje hry:  léto 2004
Verze hry:   3.0.1
Softwarová platforma: PHP, MYSQL, CSS, XTHTML, JS, AJAX, JQUERY
Hosting: Anoweb.cz
Návštěvnost: 1.200 / týden
Právní forma: Projekt je nevýdělečný
Kontakt: www.erethizon.net

 

Popis projektu:

Erethizon je internetová hra na bázi 2D grafiky. Hlavním prvkem, který  ji odlišuje od ostatních projektů, jsou ručně kreslené obrázky, které slouží jako navigace. Rovněž se tím snažíme ukázat vizualizaci samotného projektu.

Jak již název napovídá „Bojová škola kouzel Erethizon“ , jedná se primárně o školní prostředí, kde je tento svět diametrálně odlišný od reálného. Výuka je zaměřena na svět fantazie, studenti zde mají povinnost jednou za dva týdny odevzdat domácí úkol. Samozřejmě na hradě je plno dalších aktivit, které lze vykonávat. Avšak primární činností je se bavit a odpočívat.

Cílem projektu je získat nové přátelé, odreagovat se a dozvědět se nové informace a zajímavosti. V rámci projektu se pořádají srazy, kde je možnost poznat hráče i z reálné stránky.

Na hradě Erethizonu se nachází čtyři koleje a to Aquaticus (voda = tmavě modrá barva) , Aerus (vzduch = světle modrá barva) , Igneus (oheň = červená barva) , Terreus (země = zelená barva). Všechny čtyři koleje jsou jednotlivé elementy, které fungují na samotné Zemi. Doplňují se navzájem a jdou si ruku v ruce.

Hráči se mohou těšit na různorodé aktivity, a to formou soutěží a jednorázových společenských akcí. Ať už je to stanování pod stromem (RPG), maškarní ples, kolejní akce, aj. Také se mohou zapojit do diskuzí ve své koleji a tak poznat názory jiných členů. Mohou si jít také zabojovat, kde na škole je jedinečný soubojový systém v internetovém světě, přiblíženo reálnému boji.

Na školních pozemcích se nachází vesnice Latebra, kde mohou vlastnit obchod, či podle své libosti nakupovat a utrácet tak vydělané peníze. Dále tam naleznou Posvátný strom, kde se často pořádají různé aktivity (vodní bitva, koulovaná, pouštění draků, atd.). Nebo si mohou zajít uvařit lektvar k mocné ježibabě. Případně lze vycestovat do vesnice Laros (zatím jediná otevřená trasa) .

Toto je jen malá ukázka toho, co Erethizonu může nabídnout. Samozřejmě hra se neustále a vyvíjí a rozšiřuje o nové interaktivní prvky zábavy.

 

Ukázka prvků hry: